Black Mirror
Kara Ayna

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında yayınlan ve üç tane birbirinden bağımsız kısa film benzeri bölümü bulunmaktadır. Öyleki her biri değişik yazar, yönetmen ve oyunculara sahip. üstelik süreleri dahi farklı. Üçlemenin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiğidir.

koca kafa

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
cezanın amaçı ıslah etmek topluma yeniden kazalandırmaktır,burdaki döngüden zevk alanlar asıl hastalıklı ve vahşi olanlardır.

miafenty

Sanki Black Mirror değil Disney filmi

Rogojin

ceza seyirlik bir hâl aldıysa orada hastalıklı birşey var demektir. Hapisaneleri gidip ziyaret etmediğimize göre, bu bölümde anlatılan gerçek suç suçlu kadına yapılanlar olsa gerek. İnsanların başkalarının cezalandırılmasından bu şekilde seanslara bölünmüş seyirlik haz alması en az kadının yaptığı suç kadar korkunç..herkes hasta demek istiyor dizi..

Görkem Boyacı
rotmaster

Bölüm sonunda edindiğim fikir şudur. Bugün toplumda, özellikle medyada eleştirdiğimiz ne varsa eleştirdiğimiz kişilerin yerinde olamamızdandır. Bizde onların yerinde olsak aynı teklifler bize gelse yapacağımız şey eleştirdiklerimizşe aynı şeylerdir.

Howard The Duck

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
İğrenç bir linç kültürü. Bölümden bağımsız olarak söylüyorum. İnsanların hafızasını silip sürekli linç edebilecek kadar hastalıklı bir dünyaya çok da uzak değiliz. Olabilecekleri düşünmek beni korkutuyor. “Büyük gruplar halindeki aptal insanların gücünü asla hafife almayın.”

ddlays

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Kurgusu mükemmeldi, oyunculuklar mükemmeldi sonunda gerçekten şaşırdım tahmin edemezdim yani. Kadına verilen cezaya, o döngüye falan bi lafım yok, ama bu döngüden zevk alıp eğlenmek ne kadar akıl işi bilemiyorum. Her insanın içinde böyle psikopatça bir durum yatıyor demek ki de, o izleyenler bunu sadece hakedenlere kullanabilecek mi ki? Korkunç gerçekten

arslanka

Öncelikle şunu söylemeliyim ki gülüşü çok antipatikti. Onun dışında sıkıcı başlayıp sürükleyici devam eden bir bölümdü. Konu olarak belki biz görmeyiz ama gelecekte gerçekten olması muhtemel bir dünya ele alınmış. Şu an günümüz sosyal medya uygulamalarının daha ileriki ve belki de en korkunç seviyesi. İnsanlar daha şimdiden like için birbirine bin bir çeşit yapmacık davranışlarda bulunurken bunun izlediğimiz bu gelecekteki halini düşünemiyorum. Çok korkunç. Biz daha bugünkü yapmacıklara dayanamıyoruz beterin beteri varmış :) Puanım 9

Çikoloji

Manidar bir bölümü daha geride bıraktık. Bu mesajları nerden buluyorlar helal olsun. Bizim ülkede hala Hercai ve kırgın çiçkekler izlensin.

miss535B

black mirror lık bir bölüm olmasa da tek başına bir film konusu olurmuş o kadar kötü değil ben beğendim, Miley Cyrus güzeldi

rkl